Dobrovoljno darivanje krvi u Zagrebtoweru 25.09.2018.

Dobrovoljno darivanje krvi u Zagrebtoweru 25.09.2018.

Pristupite dobrovoljnom darivanju krvi 25.09.2018. u Zagrebtoweru, u velikoj dvoranu Tower Fitnessa od 10 do 15 sati. Pročitajte tko sve može darivati krv!

Zagrebtower još jednu godinu zaredom pomaže Hrvatskom zavodu za transfuzijsku medicinu organizirati akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Organizaciji u pomoć su pritekli članovi timova InstantOfficea, Tower Fitnessa, BFM-a te mnogih drugih.

Sukladno tome, želimo Vas informirati da je dana 25.09.2018, utorak, u periodu od 10 – 15 sati, organizirana akcija dobrovoljnog darivanja krvi za sve djelatnike u objektu Zagrebtower i sve koji su zainteresirani sudjelovati.

Akcija će se održati u velikoj dvorani Tower fitnessa, na galeriji tornja.

Važno je napomenuti da se darivanju krvi može pristupiti isključivo uz predočenje osobnog identifikacijskog dokumenta (osobna iskaznica ili putovnica)

Molimo da informaciju o akciji proslijeditie svim svojim djelatnicima i suradnicima te svima ostalima koji žele darovati krv.

Također obratite pozornost na sljedeće upute:

TKO MOŽE DARIVATI KRV?

Krv može darivati svaki čovjek dobrog općeg zdravstvenog stanja:
Dob: od 18 do 65 godina, do 60 godina ako krv daje prvi put, do 70 godina 1-2 godišnje nakon pregleda i odluke liječnika specijalista transfuzijske medicine.
Tjelesna težina: iznad 55 kg, proporcionalna visini.
Tjelesna temperatura: do 37°C.
Krvni tlak: sistolični 100 do 180 mm Hg, dijastolični 60 do 110 mm Hg.
Puls: 50 do 100 otkucaja u minuti.
Hemoglobin: muškarci 135 g/L, žene 125 g/L.

U Hrvatskoj, muškarci, darivatelji pune krvi smiju dati krv do 4 puta godišnje, s razmakom između darivanja od 3 mjeseca. Žene, darivateljice pune krvi, smiju dati krv do 3 puta godišnje, s razmakom između darivanja od 4 mjeseca.

ZAŠTO STRANI DRŽAVLJANI NE MOGU DARIVATI KRV U RH?

ransfuzijska služba svake zemlje prati epidemiološko stanje u zemlji, prati uvijete života darivatelja i prema tim pokazateljima određuje kako i kojim testovima ispitivati krv darivatelja na prisutnost uzročnika zaraznih bolesti.

Zbog toga svaka zemlja može biti sigurna samo u krv i krvne pripravke dobivene od darivatelja krvi u toj zemlji.

Pravilnikom o krvi i krvnim sastojcima od 16. prosinca 1998. (NN 14/99) u čl. 9, u stavku 2  je propisano da darivatelj krvi mora biti  državljanin Republike Hrvatske.

Slobodno nam se obratite za sva daljnja pitanja!

Prijavite se na newsletter

Voljeli bismo ostati u kontaktu s Vama putem elektroničke pošte kako bismo Vas informirali o događajima, uslugama, ekskluzivnim ponudama i popustima vezanim uz naše usluge. Pročitaj više!

Ova web stranica radi boljeg rada i poboljšane funkcionalnosti koristi kolačiće (eng. cookies) i slične tehnologije. Ako nastavite s pregledom stranice, smatrat ćemo da ste suglasni s navedenom uporabom. Više informacija »